Analiza pierwiastkowa włosów

Coraz popularniejszą metodą oceny kondycji włosa, poza badaniami krwi, staje się analiza pierwiastkowa włosów. Metoda ta pozwala zdiagnozować problemy dermatologiczne skóry głowy oraz jest to nowoczesna metoda diagnostyczna obrazująca stan odżywienia organizmu  oraz skutecznie walczyć z problemem wypadania włosów.

Zmiany metaboliczne w naszym ciele często manifestowane są przez zły stan włosów i paznokci. Zmiany hormonalne, metaboliczne, stosowane lekarstwa, choroby skórne, stres i nieodpowiednia dieta uboga w witaminy, mogą wpływać na wygląd zewnętrzny.

W odróżnieniu od badań krwi, analiza pierwiastkowa włosów pozwala na przeanalizowanie historii organizmu z dłuższego okresu czasu. Jest wygodniejsza, tańsza i pozwala również na analizę zawartości metali ciężkich w organizmie.

Na czym polega analiza pierwiastkowa włosów?

Jest to szybkie, nieinwazyjne badanie. Polega na pobraniu około 300 mg naturalnych włosów do przeanalizowania rzeczywistego składu mineralnego w organizmie. Wymagane jest umycie włosów bezpośrednio przed badaniem. Używane odżywki i preparaty do stylizacji mogą negatywnie wpłynąć na wynik badania. Zaleca się nie używać tego typu kosmetyków przed badanie.
Włosy nie mogą być farbowane przez około 3 miesięcy, chyba że jest to Henna naturalna.

Kto powinien skorzystać z analizy pierwiastkowej włosów?

Każdy kto jest zaniepokojony przewlekłym wypadaniem włosów. Każdy, kto chce wiedzieć więcej o tym w jakiej kondycji jest jego ciało! Badanie wraz z ankietą trwa około pół godziny, dokładne wyniki dostępne są zazwyczaj od 1 do 3 miesięcy. Odpowiednie i dokładne zdiagnozowanie problemu pozwala na dobór skutecznych sposobów odzyskania równowagi metabolicznej organizmu.

Analiza pierwiastkowa włosów daje możliwość poznania potrzeb naszego ciała, pozwala uzyskać obraz wpływu toksyn na stan zdrowia.

Kluczowym jest podjęcie odpowiednich kroków mających na celu przywrócenie równowagi metabolicznej. Dzięki dokładnym wynikom badania jesteśmy w stanie odpowiednio dopasować dietę, dobrać suplementy witaminowe i mineralne oraz zalecić spersonalizowany program aktywności fizycznej.

Korzyści płynące z takiego działania są widoczne stosunkowo szybko – zdrowszy wygląd paznokci i włosów, spersonalizowane lepsze odżywienie organizmu i naturalne oczyszczenie ciała. Warto poprawić kondycję swojego organizmu.

Trycholog po analizie wyników pomoże stworzyć plan działania i wdrożyć zalecenia w taki sposób, żeby jak najszybciej osiągnąć pozytywne wyniki – znakomitą kondycję skóry i włosów.

 

Scroll to top