Mezoterapia okolic oczu
Usuwanie zmarszczek i cieni wokół oczu
Zastrzyki z użyciem Botoxu oraz mezoterapia kwasem hialuronowym służą wygładzeniu i poprawie napięcia skóry wokół oczu. Dzięki tym zabiegom stosowanym jednocześnie, jesteśmy w stanie cofnąć zegar biologiczny o kilkanaście lat. Toksyna botulinowa typu a powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych (kurze łapki). Efekty polegające na zmniejszonej ruchomości obszarów poddanym zabiegowi uwidaczniają się w ciągu 2 do 14 dni po zabiegu. Rezultaty utrzymują się około czterech miesięcy.
Mezoterapia wokół oczu – wskazania:
- worki pod oczami,
- opuchnięcia,
- cienie pod oczami,
- zmarszczki wokół oczu,
- spojrzenie pozbawione blasku,
- pierwsze objawy starzenia,
Mezoterapia okolic oczu – przeciwwskazania:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- nadwrażliwość na składniki preparatu,
- schorzenia neuromotoryczne,
- schorzenia zapalne skóry (zwłaszcza ropne),
- leczenie antybiotykami aminoglikozydowymi lub lekami rozkurczowymi
Możliwe powikłania są minimalne, w pełni odwracalne i należą do nich: obrzęk, zaczerwienienie, siniak w miejscu iniekcji, asymetria w obrębie twarzy, opadnięcie powieki, obniżona linia brwi, brwi spiczaste, obrzęk powieki, łzawienie oczu.
Mezoterapia okolic oczu – zabieg i efekty
Mezoterapię powieki dolnej wykonuje się kwasem hialuronowym. Jest to naturalna substancja wypełniająca przestrzeń międzykomórkową naskórka. Zatrzymując wodę sprawia, że skóra poddana zabiegowi staje się bardziej jędrna i elastyczna. Z wiekiem ilość kwasu w organizmie człowieka maleje i skóra traci na elastyczności czego skutkiem jest powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegowi mezoterapii skóra staję się gładsza, bardziej odżywiona oraz uzyskuje gęstszą strukturę. Jest również bardziej odporna na urazy mechaniczne.