Laserowe usuwanie tatuażu
Obecnie dzięki możliwościom współczesnej medycyny estetycznej tatuaż nie musi być decyzją na całe życie.
Laserowe usuwanie tatuażu jest najlepszą metodą na pozbycie się niechcianych tatuaży bez pozostawiania przebarwień lub blizn. Za pomocą promieni lasera jesteśmy w stanie usunąć tatuaże profesjonalne i nieprofesjonalne, pourazowe, przebarwienia oraz naczyniaki płaskie.
Usuwanie tatuażu – jak działa?
Do usuwania tatuaży stosuje się lasery emitujące impulsy światła rzędu nanosekund, określane jako Q-Switched. Lasery nanosekundowe emitują bardzo dużą dawkę energii w bardzo krótkim czasie co powoduje usunięcie (rozbicie na drobne cząsteczki) barwnika lub pigmentu, bez powstawania blizny.
Fragmenty rozdrobnionego barwnika, znajdujące się w głębszych warstwach skóry ulegają eliminacji na drodze fagocytozy „wchłonięciu” przez makrofagi (komórki odpornościowe). Ilość powstałego ciepła jest niewielka, dlatego użycie lasera z funkcją Q-Switched nie wywołuje termicznego (oparzenia) uszkodzenia okolicznych tkanek.
Usuwanie tatuażu – jak wygląda zabieg?
Usuwanie tatuaży odbywa się w seriach zabiegów, dzięki którym tatuaż ulega stopniowemu rozjaśnieniu. Najczęściej jest to ok. 3 – 10 zabiegów przy tatuażach amatorskich oraz co najmniej 6 w przypadku tatuaży profesjonalnych, gęsto barwionych. Pomiędzy zabiegami powinna być min. 4-tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm.
Bardzo istotne jest dbanie o właściwą pielęgnację skóry. Należy stosować specjalne preparaty pielęgnacyjne. Ponadto przez około miesiąca należy powstrzymać się od opalania i solarium, intensywnych ćwiczeń fizycznych i masażu okolicy poddawanej zabiegowi.
Usuwanie tatuażu – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do zabiegu może być w zasadzie tylko bardzo ciemna karnacja, podobny problem występuje w przypadku osób czarnoskórych. Zdarzają się również reakcje alergiczne wywołane przez światło lasera na niektórych pigmentach. Takie sytuacje należą jednak do rzadkości. Nie zaleca się także usuwania tatuaży o bardzo dużych powierzchniach.
Usuwanie tatuażu – skutki uboczne
Laser powoduje delikatne, powierzchowne uszkodzenia naskórka, na skórze mogą pojawić się drobne strupki, a po ich odpadnięciu zaczerwienienia. Skóra w miejscu usunięcia tatuażu może być wrażliwa na słońce. Przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i zaawansowanego sprzętu, ryzyko powstania blizn jest minimalne.
Najczęstsze skutki uboczne zabiegów usuwania tatuaży to przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry, które najczęściej zanikają w czasie 1-3 lat po zabiegu. Zmiany te są jednak minimalne, bardzo delikatne i słabo widoczne.
Czas zabiegu: 1 sesja 15 – 30 min.
Całkowite usunięcie tatuażu możliwe jest dopiero po kilku sesjach.
Usunięcie tatuażu to sprawa bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników takich jak: gęstość i rodzaj pigmentu, głębokość umieszczenia barwnika, miejsce występowania tatuażu, kolor skóry oraz wiek tatuażu, a także wydolność układu immunologicznego.
Dlatego czasami usunięcie tatuażu stanowi prawdziwe wyzwanie i wymaga większej ilości zabiegów.
W początkowym okresie, odstępy między zabiegami wynoszą około 4 tygodnie.
W następnych etapach terapii, zabiegi powinny być wydłużane nawet do 6 miesięcy.
Jeśli zastanawiasz się gdzie usunąć tatuaż w Bydgoszczy – skontaktuj się z Mediskin.
Usuwanie tatuażu laserem – cena
Laserowe usuwanie tatuażu | Cena za jedną sesję laserem Q-swich Neodymowo Yagowym |
---|---|
TATUAŻ DO 5cm2 | 250-350 |
TATUAŻ OD 5cm2 | od 250 zł(cena ustalana indywidualnie) |