Stymulatory tkankowe – czym są, zabieg, efekty, preparaty, cena

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankoweStymulatory tkankowe to preparaty pobudzające odbudowę kolagenu. Ich skład bazuje m.in. na kwasie L-polimlekowym (m.in SCULPTRA, LANLUMA, LENISNA), czy polinukleotydach (NUCLEOFILL, JUVENUS, ELL i inne), czy też kwasie hialuronowym (PROFHILO, Ejal 40), Kwasie bursztynowym (Xela Rederm), DIMETYLOAMINOETANOL preparaty z DMAE.

Kwas L-polimlekowy jest związkiem, który występuje w organizmie człowieka. Pobudza i uruchamia procesy regeneracyjne w skórze poprzez wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych. Zwiększa napięcie skóry, poprawia jędrność poprzez zapewnienie tkankom elastyczności i uruchomienie procesów regeneracyjnych w skórze.

Natomiast polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkankowe. Wpływają również na wzrost liczby i aktywność fibroblastów – najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry.

Kwas bursztynowy to potężny biostymulator, doskonale regeneruje skórę, pobudza jej metabolizm, rozjaśnia cerę, działa bardzo mocno przeciwstarzeniowo, gdyż zwalcza wolne rodniki. Bardzo dobrze wygładza zmarszczki.
Dimetyloaminoetanol jest prekursorem acetylocholiny, czyli neurotransmitora biorącego udział w napięciu i skurczu mięśni. DMAE przywracania skórze napięcie, ujędrnia skórę, przywraca elastyczność, zapobiega wiotczeniu skóry. Opóźnia procesy starzenia w znacznym stopniu.

Stymulatory tkankowe stosowane są w celu powiększania objętości okolic skóry (np. wolumetria – link do zabiegu), korygowania zagłębień skóry, bruzd, blizn, fałdów skórnych, zmarszczek, a także poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Stymulatory tkankowe są również stosowane do korekcji braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej, tkanki podskórniej.
Stymulatory tkankowe służą do najbardziej kompleksowego usuwania objawów starzenia się skóry – wiotkości, ubytków tkanki podskórnej, zagłębień.

Stymulatory tkankowe – zabieg

Podawanie stymulatora tkankowego odbywa się drogą iniekcyjną. Dlatego na dwa tygodnie przed i tydzień po zabiegu Pacjent nie może stosować leków lub substancji wpływających na krzepliwość krwi, np. popularnej Aspiryny

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, a po zebranym wywiadzie dobierany jest preparat do skóry pacjenta. Preparat aplikowany jest w ustalone partie przy pomocy nakłuć bardzo cienkimi igiełkami.
Działanie regeneracyjne preparatu dzieli się na kilka etapów. W pierwszym, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład preparatu zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu.
W ostatnim etapie, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej, który jest szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.

Stymulatory tkankowe – efekty

  • redukcja oznak starzenia skóry,
  • biorewitalizacja odwodnionej skóry,
  • zmniejszenie zwiotczenia skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
  • zwiększenie gęstości skóry,
  • młodszy promienny wygląd

Stymulatory tkankowe – preparaty

Stymulatory tkankowe – cena

Stymulatory tkankoweCena
Lenisna 3 ml2399 zł
Geo lift 2 ml 800 zl
Twac 3.0 3 ml1000 zł
Xela Rederm 1,8%799 zł
Xela Rederm 2,2%850 zł
Neauvia hydro deluxe 2,5 ml1000 zł
PROFHILO®️ - jedna ampułka1000 zł
PROFHILO®️ - dwie ampułki1900 zł
Lenisna2399 zł
Ejal800 zł
Aquashine BR, PTX 750 zł
Scroll to top