Laserowe usuwanie przebarwień
Niechciane, brązowe plamki, które wyróżniają się na tle naturalnej barwy skóry.
Zdarza się, że widoczne są pod postacią niedużych estetycznych piegów czasem jednak przybierają tak duże rozmiary, że szpecą skórę i są powodem dyskomfortu i obniżenia pewności siebie.
Przebarwienia skóry to bardzo częsty problem, który dotyka aż 50% kobiet w naszym kraju.
Laserowe usuwanie przebarwień – wskazania:
- plamy skórne,
- zmiany Cafe A Lait,
- przebarwienia związane z wiekiem,
- przebarwienia w wyniku działania słońca,
- piegi,
- zmiany po zabiegach i peelingach
- ostuda (przebarwienia pociążowe, hormonalne)
Bardzo często powodem powstawania przebarwień jest nadmierne korzystanie z promieni słonecznych. Zbyt duża ilość energii słonecznej zbiera się wewnątrz skóry z upływem czasu. Doznanie oparzenia słonecznego w młodym wieku może mieć niepożądany wpływ na skórę w późniejszych latach. Kolejnym czynnikiem powodującym przebarwienia są zmiany hormonalne spowodowane ciążą lub korzystaniem ze środków antykoncepcyjnych. Choroba nadnerczy może objawiać się poprzez zmiany koloru skóry pod oczami i ponad ustami. Do przebarwień skóry przyczynić mogą się również konserwanty i niektóre składniki obecne w mydłach i kosmetykach.
Laserowe usuwanie przebarwień – przeciwwskazania
- zmiany nowotworowe skóry,
- zmiany zapalne,
- opalenizna,
- korzystanie z kremów opalających,
- korzystanie z peelingów przed zabiegiem,
- cukrzyca,
- ciąża,
- osłabienie odporności organizmu.
Zdarza się, że przebarwienia ustępują samoczynnie, ale najczęściej raz powstałe są obecne na skórze przez dłuższy okres czasu. Ich zabarwienie uzależnione jest od poziomu melaniny. Ciemniejsza karnacja sprzyja również pojawianiu się przebarwień. Problem ten najczęściej dotyka kobiet, z przebarwieniami skóry boryka już co dziesiąty mężczyzna. Laserowa terapia przeciwko przebarwieniom jest niezwykle skuteczną metodą.
W jaki sposób radzić sobie z przebarwieniami – metody, zabieg.
Najpopularniejszą metodą walki z przebarwieniami jest ich laserowe usuwanie. Światło lasera pochłaniane jest przez komórki z barwnikiem niszcząc je. Obumarłe komórki uwalniają melaninę, która następnie usuwana jest przez układ immunologiczny.
Sam zabieg trwa około pół godziny – jego długość jest uzależniona od obszaru ciała, który poddajemy zabiegowi. Należy pamiętać o okularach ochronnych, samo naświetlanie jest raczej bezbolesne i w pełni komfortowe, ponieważ jest w znieczuleniu do którego służy Nam specjalny krem znieczulający. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu mogą pojawić się drobne zaczerwienienia, później mogą powstawać niewielkie strupki.Przy mniejszych przebarwieniach do zredukowania efektu wystarczy jeden zabieg, w przypadku bardziej licznych, długotrwałych zmian należy powtórzyć terapię kilkukrotnie z zachowaniem około miesięcznej przerwy.