Peeling chemiczny

Oczyszczanie i odmładzanie skóry

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na zaaplikowaniu na skórę specjalnie przygotowanej mieszanki związków chemicznych. Często stosowany jest kwas glikolowy wytwarzany na bazie trzciny cukrowej oraz kwasy owocowe z naturalnych składników.
Związki te wchłaniane są w skórę gdzie uczestniczą w przebudowie kolagenu i elastyny tworząc podporę dla skóry. Dzięki temu seria zabiegów skutecznie odnawia naskórek, odmładza i likwiduje przebarwienia i zmarszczki i niedoskonałości.

Peeling najczęściej stosowany jest w zmianach barwnikowych takich jak piegi, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate, uszkodzenia słoneczne. Peeling zaleca się również w celu odmłodzenia wyglądu skóry, do usuwania zmarszczek oraz przy utracie jędrności skóry.

Należy odpowiednio przygotować się do tego zabiegu. Wskazane jest zastosowanie odpowiednich kremów poprawiających działanie peelingu na 14 dni przed zabiegiem. Na tydzień przed zabiegiem nie powinno się stosować depilacji, woskowania i preparatów drażniących skórę.

Nie powinnaś korzystać z tego zabiegu jeśli:

  • ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato),
  • cierpisz na alergie skórne lub opryszczkę
  • przejawiasz skłonność do powstawania bliznowców,
  • jesteś w ciąży, lub karmisz piersią,
  • posiadasz znamiona melanocytowe,
  • cierpisz na choroby autoimmunologiczne,
  • masz podrażnioną lub uszkodzoną skórę podrażniona

 

Easy Droxy Complex Peel oraz Easy TCA Pain Control

Easy Droxy Complex Peel jest oparty na alfa-hydroksykwasach i występuje w postaci gęstego żelu. Jest to nowa technologia korekcji niedoskonałości skóry, jej kolorytu i struktury. Jest to kombinacja kwasów glikolowego, mlekowego, salicylowego, cytrynowego i kojowego, która może być stosowana do wszystkich fototypów skóry, a także dla typów skóry o różnej grubości. Peeling ten może być wykonywany przez cały rok pod warunkiem stosowania ochrony przeciwsłonecznej.

Easy Droxy Complex Peel efekty:
regeneracja i stymulacja komórkowa
nawilżanie i regeneracja skóry
działanie komedolityczne i przeciwzapalne
działanie antyoksydacyjne
redukcja przebarwień

Easy Droxy Complex Peel wskazania:
powierzchowne zmarszczki
wrażliwa skóra
wczesne oznaki starzenia
skóra „palacza”
matowa i ziemista cera
trądzik
skóra łojotokowa

Easy Droxy Complex Peel przeciwwskazania:
alergia na którykolwiek ze składników
zranienia na skórze i oznaki infekcji skóry.

Easy TCA Pain Control ma opinie najbezpieczniejszego i najprostszego do wykonania peelingu na bazie TCA. Nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania bez wcześniejszego przygotowania pacjenta oraz pozwala na prowadzenie normalnego, aktywnego życia.

Easy TCA Pain Control ma ulepszoną, opatentowaną formułę, dzięki której możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty przy głębokich przebarwieniach i drobnych zmarszczkach.  Jego działanie polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór peelingu dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Dodatkowo, krem w postaci Post Peel Mask ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie skóry po zabiegu. Globalne działanie Easy TCA Pain Control i Post Peel Mask obejmuje pełne i progresywne odnowienie skóry, bardziej stymulujące niż destrukcyjne, które pozwala na normalne funkcjonowanie w trakcie leczenia.

Enerpeel SA-CB chest&back

Peeling do terapii trądziku w obrębie klatki piersiowej i pleców

Enerpeel SA-CB wskazania:
łagodny lub średnio nasilony trądzik zaskórnikowy oraz zapalny, który jest zlokalizowany na skórze klatki piersiowej oraz pleców.

Preparat zawiera substancje wspomagające działanie kwasu salicylowego, które zwiększają skuteczność preparatu, poprzez:
wpływ na mikrośrodowisko jednostki włosowo – łojowej,
zmniejszenie łojotoku,
liczby zaskórników, krost i grudek.
Zalecana seria około 4 peelingów co 4-6 tygodni.

Enerpeel Neck Terminator – skóra szyi i dekoltu

Peeling rozjaśniający i ujędrniający skórę szyi oraz dekoltu

Enerpeel Neck Terminator wskazania:
umiarkowane rogowacenie słoneczne
lekkie i umiarkowane zmiany przebarwieniowe
chrono i fotostarzenie o lekkim i umiarkowanym nasileniu

Preparat powoduje złuszczanie powierzchowne lub powierzchowne średnie.

Zalecana seria około 4 peelingów co 4-6 tygodni.

Peeling kwasem salicylowym

Kwas salicylowy jest kwasem beta-hydroksy. Jest to cząsteczka lipofilna, usuwająca lipidy międzykomórkowe połączone ze zrogowaciałymi komórkami naskórka. Kwas salicylowy ma korzystny wpływ na naskórek jako substancja peelingująca oraz ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Peeling kwasem salicylowym wskazania:
trądzik pospolity (zmiany zapalne i niezapalne)
skórę tłustą i mieszaną z tendencją do szybkiego tworzenia się zaskórników
przebarwienia pozapalne
melasmę
piegi
plamy soczewicowate
uszkodzenia po słoneczne
szorstkość powierzchni skóry
Peelingi kwasem salicylowym są dobrze tolerowane przez wszystkie typy skóry (od I do VI wg Fitzpatricka).

Zabieg ENERPEEL SA

Jest to zabieg peelingu na bazie kwasu salicylowego (30%). Głównym wskazaniem do peelingu jest trądzik zwykły (zaskórnikowy i ze zmianami zapalnymi). Peeling może być powierzchowny lub średnio-głęboki (zależy to od problemów skóry). O wyborze siły działania peelingu decyduje lekarz. Zabieg polega na przygotowaniu skóry specjalnym preparatem, aplikacji kilku warstw kwasu salicylowego oraz jego neutralizacji.

Czas trwania zabiegu wynosi około 15 min.

Yellow Peel

Jest to peeling złożony, zawiera: kwas glikolowy, salicylowy, retinowy, fitowy, kojowy, azelainowy i witaminę C. Pozwala na usuwanie warstwy naskórka na różnych poziomach. Stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów.

Yellow Peel wskazania:
powikłania po trądziku
drobne zmarszczki
zmiany posłoneczne
zwiotczała skóra
przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie
Zabieg wykonuje się raz w miesiącu.

Ilość zabiegów zależy od problemów skóry.
Zabieg ten trwa najdłużej – kilka godzin (3–4 do 6 godzin).

Retises CT

Retises ct jest to peeling zawierający duże stężenie retinolu i wit.C. Lekarze określają go jako łagodniejszą wersję yellow peelu. Odżywia skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek, redukuje głębokość istniejących zmarszczek i poprawia elastyczność skóry, łagodzi plamy spowodowane przez nadmierną ekspozycję na promienie UV, reguluje siłę rozprzestrzeniania się i mobilność melanocytów (komórek barwnikowych).

Stosuje się go przy leczeniu objawów starzenia się skóry (zmarszczki, zwiotczenie, suchość), fotostarzeniu i hiperpigmentacji. Jest to peeling średniogłęboki, złuszczanie widoczne jest w 4-6 dobie po zabiegu.

Można wykonywać go w serii od 1 do 3 razy co 4 tygodnie.

Eksfoliacja kwasami AHA i PHA

Kwas glikolowy to jeden z alfa-hydroksykwasów. W naturze występuje on w cytrusach, jabłkach i trzcinie cukrowej. Znany jest głównie z różnorodności działania oraz w zaskakującej skuteczności leczenia problemów ze skórą. Przyczynia się on do znacznej poprawy wyglądu i kondycji skóry.

W niedużym stężeniu rozluźnia połączenia między martwymi komórkami. Prowadzi to do złuszczania starych i odkrywania nowych warstw komórek. Kwas glikolowy skutecznie nawadnia warstwę rogową co powoduje efekt lepszego nawilżenia skóry. Otrzymujemy zatem gładką i bardziej elastyczną skórę.

W większym stężeniu kwas służyć może do walki z trądzikiem. Powoduje oczyszczenie i znacznie ogranicza wydzielanie serum, prowadzi również do zwężenia ujścia gruczołów łojowych.

Duże stężenie działa na skórę właściwą. Stymuluje fibroblasty poprawiając syntezę kolagenu i elastyny. Spowalnia starzenie się skóry, znacznie zwiększa gęstość i nawilżenie oraz elastyczność. Działa również na kolor skóry, zapobiega przebarwieniem i spłyca blizny potrądzikowe.

Dobę przed zabiegiem zabronione jest stosowanie maści przeciwtrądzikowych. Należy powstrzymać się również przed depilacją twarzy do 48 godzin przed kuracją. Po zabiegu odradzamy stosowanie kosmetyków oraz zrezygnowanie z opalania oraz stosowanie kremów przeciwsłonecznych.

Retix C

Retix C – Xylogic jest intensywną terapią odmładzającą, która odbudowuje skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wykorzystywany w niej retinol jest jednym z najskuteczniejszych składników przeciw starzeniu. Retinol C zawiera retinol stabilizowany w procesie hydrogenacji co oznacza mniejsze podrażnienia i lepszą tolerancję w porównaniu do tradycyjnego retinolu, użytego w tym samym stężeniu. Jest odporny na utlenianie i wysokie temperatury, promienie UV oraz wykazuje przedłużone działanie terapeutyczne.

Azelac Peel

Zabieg peelingu medycznego z kwasem azelainowym polecany jest dla skóry łojotokowej, tłustej, z trądzikiem pospolitym, a przede wszystkim różowatym.

Azelac Peel niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku oraz wykazuje działanie przeciwzapalne. Poprawia wygląd skóry tłustej i zanieczyszczonej poprzez zmniejszanie wydzielania łoju oraz normalizację procesu keratynizacji naskórka.

Kwas azelainowy jest polecany osobom z trądzikiem różowatym, gdyż wycisza i likwiduje krosty , grudki oraz rumień. Również dzięki zdolnościom hamowania enzymu tyrozynazy, reguluje proces pigmentacji skóry i kontroluje wydzielanie melaniny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

Azelac Peel może być stosowany przez cały rok, również latem przy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów dobranych indywidualnie wedle potrzeb skóry.

Salipeel Lic

Jest to innowacyjny peeling dla osób z trądzikiem zapalnym. Wykorzystuje on nanotechnologię Lipoceutical oraz mikroskopijnych liposomów, która pozwala na zminimalizowanie efektów podrażnienia oraz łuszczenia się naskórka.

Zawarte w liposomach główne składniki aktywne to:

• Kwas salicylowy
• Kwas cytrynowy
• Kwas linolenowy

Kwas salicylowy jest głównym składnikiem peelingu Salipeel Lic, który należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA). Reguluje on odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Ponadto kwas salicylowy jest pochodną kwasu acetylosalicylowego, czyli powszechnie znanej aspiryny i tak jak ona posiada właściwości przeciwzapalne, a więc sprzyja procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Ma on także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych oraz oczyszczania porów skóry, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku i likwidowaniu zaskórników. Ponieważ kwas salicylowy nie wysusza skóry , jest polecany również dla osób z cerą suchą z problemem zanieczyszczeń w „strefie T”.

Zawarty w Salipeel Lic kwas cytrynowy zwiększa wchłanianie substancji aktywnych oraz wzmacnia działanie kwasu salicylowego, zaś kwas linolenowy redukuje ryzyko podrażnienia, regeneruje skórę i przywraca jej funkcje obronne.

Peeling chemiczny cena

Peeling chemiczny, ALFA - HYDROKSYKWASYCena
Cena za zabieg (od)180
Retix C, Retsises CT250 -350
Salipeel - zabieg250
Azelac Peel - zabieg250
Inne kwasy złuszczające - cena od120
Inne kwasy nawilżające - cena od za zabieg120
Alfa-hydroksykwasy - pojedynczy zabieg - w zależności od ilości zużytego preparatu - cena od:110 - 250
Seria 5 zabiegów520 - 1350
Seria 6 zabiegów700- 1400
Nomelan Cafeico450
Zestaw do Nomelan Cafeico przy zabiegu200
Zestaw do Nomelan Cafeico bez zabiegu300
Ferulac Peel250-270
Scroll to top