Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny oczu, brwi i ust – czym jest? Jak go pielęgnować?

Na pewno nie jest tatuażem! I być nim nie może!
Uważa się go za makijaż czasowy, który polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, które aplikowane są w naszej skórze na głębokość od 0,6 do 1,2 mm. Można kojarzyć go z tatuażem, z tym że nim nie jest i nie utrzyma się na zawsze. Makijaż stały czasowo ma wiele zalet m.in. maskuje niedoskonałości urody przy czym podkreśla jej walory, tuszuje blizny lub przebarwienia i jak mówi sama nazwa „permanentny” czyli stały, nie rozmazuje się.
Decydując się na jego wykonanie możemy mieć trwały efekt – nie musimy przejmować się już codziennym powtarzaniem i zmywaniem makijażu, a co najważniejsze o to czy makijaż nie rozmazał się. Efekt utrzymuje się od 1 do 3 lat. Po tym okresie zaleca się ponowić wykonanie zabiegu. Taki rodzaj zabiegu jest bezpieczny. Stosuje się go głównie w okolicach brwi, ust, a także oczu.
Należy pamiętać aby co 12-18 miesięcy makijaż permanentny odświeżyć w gabinecie, uchroni Cię to przed noszeniem wyblakłego, odbarwionego makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to idealna alternatywa dla kredek do brwi. Taki zabieg zapewnia perfekcyjne łuki brwiowe nawet do 3 lat. Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, którym zwyczajnie brakuje czasu z rana na porządny makijaż. Stanowi również ratunek dla osób pozbawionych brwi po chemioterapii.

Niestety nie każdy z nas może zdecydować się na makijaż permanentny. Jest wiele przeciwwskazań, o których należy pamiętać np.

 • infekcje wirusowe
 • ciąża
 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • przyjmowanie leków sterydowych

Wyróżnia się takie metody wykonywania makijażu permanentnego brwi jak np.:

 • metoda włoskowa
 • metoda piórkowa
 • metoda cieniowania (klasyczna)
 • metoda pudrowa, ombre
 • microblading

Metoda włoskowa polega na odwzorowywaniu naturalnego wyglądu brwi i rysowaniu włosków na skórze przy pomocy specjalnej maszynki.
Metoda piórkowa podobna do włoskowej, ponieważ i tu odwzorowuje się wygląd włosków, dzieje się to jednak przy pomocy innego sprzętu. W tej metodzie używa się tak zwanego piórka, które w sposób precyzyjny i naturalny „układa” włoski. Metoda cieniowania polega na zabarwianiu naturalnego łuku brwiowego, wybierana jest częściej w celu zagęszczenia brwi lub nadaniu im porządnego kształtu. Metoda wypełnienia należy do najbardziej trwałych ze względu na dużą ilość używanego barwnika. Efekt zabiegu metodą wypełnienia jest jednak najmniej naturalny.

Microblading jest to ręczna metoda pigmentacji brwi, która pozwala na zrekonstruowanie łuku brwiowego, by wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to nic innego jak rodzaj tatuażu, utrzymujący się od 2 do 5 lat. Barwnik nakładany jest na usta. Dzięki niemu możesz:

 • delikatnie powiększyć usta
 • pomniejszyć usta i podkreślić ich linię
 • wyrównać asymetrię ust

Nie zawsze można wykonać makijaż permanentny ust.
Zabieg należy odsunąć w czasie jeśli:

 • przechodzimy infekcję wirusową,
 • jesteśmy chorzy na cukrzycę lub łuszczycę,
 • mamy aktywną opryszczkę na ustach
 • usta zostały ostrzyknięte w krótkim czasie przed zabiegiem wypełniaczami ust.
 • usta są suche i popękane,
 • jesteśmy w ciąży,
 • przyjmujemy leki sterydowe.

Metody makijażu permanentnego ust:

 • Kontur z wypełnieniem – całe usta pokryte jednym kolorem
 • Usta 3D – całe usta pokryte dwoma kolorami
 • Usta ombre – całe usta pokryte trzema kolorami – cieniowane
 • Lip Light – rozjaśnienie górnej wargi

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu pozwala idealnie podkreślić oczy i zagęścić optycznie linię rzęs. Decydują się na niego kobiety, które lubią podkreślić swoje
powieki, jednak są zmęczone ciągłym używaniem eyelinera. Przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie wygodę i nienaganny wygląd.

Wyróżnia się kilka rodzajów:

 • kreska górna zagęszczająca linię rzęs
 • kreska górna dekoracyjna oka
 • kreska górna rozcieniowana
 • kreska dolna oka – delikatna kreska
 • kreska dolna – cień

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • infekcje wirusowe
 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • używanie preparatu na porost rzęs (na miesiąc przed zabiegiem należy go odstawić)
 • przedłużone lub zagęszczone rzęsy (należy je zdjąć przed zabiegiem)
 • infekcje lub choroby oczu
 • ciąża

przyjmowanie leków sterydowychCzy makijaż permanentny może się nie przyjąć??

Drogie Panie, przedstawię Wam kilka faktów dotyczących procesu gojenia się makijażu permanentnego brwi, ust, oczu oraz pielęgnacji pozabiegowej.
 
PROCES GOJENIA SIĘ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO.
Barwa makijażu permanentnego bezpośrednio po zabiegu jest dość intensywna, nawet w przypadku bardzo delikatnej pigmentacji. W ciągu 3 najbliższych dni brwi te jeszcze bardziej ciemnieją i zaczyna się proces wyłuszczania.
Na miejscu Waszych pięknych brwi, świeżo zrobionych pojawiają się tzw. strupki.
Jest to CAŁKOWICIE NORMALNY proces gojenia i niestety każdy, kto ma lub chce mieć makijaż permanentny, musi przez niego przejść. Każdy bez wyjątku.
Strupki odpadają stopniowo, do około tygodnia ( w niektórych przypadkach trochę dłużej ).
Ważne jest, aby w tym czasie nie drapać, nie trzeć, nie moczyć oraz nie dotykać pigmentowanego miejsca. Nie wolno zdrapywać strupków!!! Za żadne skarby. Będę widziała, że zostały zdrapane.
Jeżeli strupek zostanie przez Was oderwany, może dojść do odbarwień, lub powstania blizny.
Kiedy strupki odpadną i jeden problem mamy z głowy, pojawia się kolejny .
Na tym etapie czasami dostaję od Was wiadomości, telefony oraz niekiedy e-maili, że i każda linergistka przechodzi przez to samo:
➡„…pigment się nie przyjął…”,
➡ „…nic nie widać…”,
➡ „…moje brwi mają brzydki kolor…”
➡„…jedna brew się przjęła, a druga nie…”

„…brwi są za jasne i trzeba je będzie poprawić na korekcie…”.

          Zdarzają się także bardziej hardcorowe pytania, np:
➡ „A czy możemy na korekcie poprawić brwi czarnym pigmentem, albo po prostu zrobić tatuaż, aby były one bardziej widoczne?”
Nie, nie , nie, nie możemy ‼
Żadnych tatuaży, żadnych czarnych pigmentów ‼
„…Czy możemy(już po tygodniu), brwi dorobić?, nie będę tak chodziła!!!…”
Nie, nie nie możemy.
Takie brwi za jakiś czas brwi były niebieskie,
Kolor brwi  dopiero zaczyna się stabilizować!
W ciągu 28 dni makijaż stopniowo ciemnieje.
Dopiero kiedy wracacie na dopigmentowanie, (W cenie oferowanego makijażu permanentnego w Mediskin, jest jedno dopigmentowanie gratis!, bywa, że zabieg potrzebuje kolejnego dopigmentowania do zadawalającego efektu), dopiero wtedy widzimy efekt półfinalny.
Podkreślam połfinalny!!
Dlaczego półfinalny? Dlatego, że na dopigmentiwaniu, pigmentujemy jeszcze raz miejsca, które nie zostały przyjęły wystarczająco dobrze pigmentu, możemy wzmocnić intensywność koloru, przyciemnić brwi. Na życzenie klientki można również lekko zmienić kształt, pogrubić brwi.

Oczywiście zdarzają się przypadki, że na drugiej wizycie nie będzie trzeba nic dopigmentowywać, jest to niezmiernie rzadkie, ale się zdarza i wtedy możemy usiąść obie się uciszyć.

MAKIJAŻ PERMANENTNY JEST SKOŃCZONY tylko PO DRUGIEJ PIGMENTACJI.
Jeśli nie możesz przyjść na drugą pigmentację o wskazanym terminie, masz na to maxymalnie 2 miesiące. Późniejszy termin nie jest już bezpłatny. Liczy się jak normalne dopigmentowanie do roku. Nie można takiego makijażu reklamować. Reklamacja nie będzie od razu rozpatrzona jako negatywna.
W Twoim interesie jest przyjść w wyznaczonym terminie na dopigmentowanie.

PIELĘGNACJA POZABIEGOWA
Aby uzyskać spektakularny efekt, musimy się ściśle trzymać pielęgnacji pozabiegowej.
W dużej mierze również od niej zależy jaki uzyskamy efekt finalny, a skoro zdecydowałyście się już na makijaż permanentny (lub rozważacie jego zrobienie)
to warto byłoby się temu przyjrzeć.
  Smarować brwi czy nie smarować?
Jest kilka szkół. Ja osobiście poznałam dwie i przetestowałam je przez wiele lat praktyki.
Pierwsza głosi , aby brwi smarować alantanem, depantenem, lub maścią z witaminą E.
Druga natomiast głosi, aby brwi nie smarować niczym.
Przetestowałam , mam wiele lat doświadczenia, Tysiące zabiegów pokazują, że lepszy efekt uzyskuje się , kiedy brwi goiły naturalnie na sucho i nie były traktowane żadnymi maściami.
Można też brwi „zaparzyć” pod zbyt grubą warstwą kremu, maści.
Nie należy tego więc robić.
Jeżeli nie smarujesz brwi niczym i proces regeneracji jest nieco wydłużony, to więcej pigmentu zostaje w skórze. Na tym na zależy.
Ponadto nie ma obaw, że dojdzie do odparzenia, pod zbyt grubą warstwą kremu.

Wybór należy do Ciebie. Ja zalecam zawsze, aby brwi nie smarować, chyba, że jest to wyjątkowa sytuacja podyktowana stanem, wymaganiami, rodzajem skóry. Ale to zawsze o tym informuję.

UWAGA‼

 • Nie drapiemy , nie trzemy, nie moczymy oraz nie dotykamy pigmentowanego miejsca.
Nikt nie chce mieć dziur w swoim makijażu,ani tym bardziej blizny. Więc jeżeli zależy Tobie na spektakularnym efekcie wstrzymaj się z drapaniem przynajmniej do czasu odpadnięcia strupków. Wiem też jak bardzo Ci się podoba makijaż i nie możesz się na niego napatrzeć, ale powstrzymaj się również od dotykania go palcami.
 •  W żadnym wypadku brwi nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane.
 • Nie wolno też wykonywać w tych miejscach makijażu dziennego, pudrować, malować tych miejsc.
 • Przez okres min.2-3 tygodni nie należy także korzystać z sauny, solarium, basenu, słońca.

Podsumowując.
Po zabiegu  bezwzględnie należy przestrzegać takich zaleceń jak: brak ekspozycji na słońce, unikanie sauny, gorących kąpieli i pryszniców, zrezygnowanie z zabiegów pielęgnacyjnych takich jak peelingi mechaniczne czy chemiczne. Dotyczy to kilku tygodni po zabiegu. Natomiast bezpośrednio po zabiegu nie wolno się malować, przemywać skóry kosmetykami etc. Jeśli zalecenia te nie będą przestrzegane, makijaż może się bardzo szybko wybarwić i nie podlega to reklamacji.

 
Pamiętaj, że pielęgnacja pozabiegowa to około 50 % powodzenia. Jeśli zaniedbasz swoje brwi od początku, nie będą ładne wcale. Efekt końcowy zależy również od innych czynników, takich jak biochemia skóry, rodzaj cery , technika pigmentacji, wybór koloru , rodzaj pigmentu, czy są włoski w miejscu pigmentowania czy ich nie ma. Czynników jest oczywiście dużo więcej.

Wszystkie informacje otrzymujecie podczas zabiegu.

Scroll to top